Kijevo kotletus visada vadindavau karališku patiekalu. Ir nedrįsdavau pamėginti – galvojau, kad čia laaabai jau sudėtingas reikalas, kuris jokiais būdais man nepavyks. Bet vieną dieną, internetuose prisiskaičiusi sėkmės istorijų, nusprendžiau pabandyti ir aš. Dabar galiu drąsiai pasakyti, kad čia visai nieko blatno. Jeigu sugundžiau, marš į virtuvę ir ten susirandat:
- 2 vištienos krūtinėlės puseles;
- truputį sviesto (aš sunaudojau 4 riekutes, dabar dėčiau maždaug dvigubai daugiau);
- skilteles česnako;
- 2-3 šaukštus miltų;
- lėkštelę džiūvėsėlių;
- 1-2 kiaušinius;
- prieskonių pagal skonį (aš naudojau vištienos prieskonių mišinį, čiobrelius, bazilikus, džiovintus krapus ir petražoles);
- aliejaus kepti (sunaudojau kiek mažiau nei 0,5 litro).
Gaminimo procesas plius minus toks:
1. Pirmiausia reikia pasiruošti sviestą įdarui. Tam reikia jį sumaišyti, suminkyti su smulkiai smulkiai supjaustytu česnaku, krapais, petražolėmis ir suformuoti du pailgus gabaliukus. Tuos du gabaliukus reikia suvynioti į maistinę plėvelę ir dėti į šaldymo kamerą, kad sustingtų. Internetai man sakė, kad sviestas kameroje turi gulėti nuo 3 val. iki visos paros. Bet aš jį ten palaikiau tik tol, kol pasiruošiau vištieną. Ir nieko blogo dėl to neatsitiko. 🙂
2. Kol sviestas šąla, galima pasiruošti vištieną. Turimas puseles pamušam, kad jos būtų kuo plonesnės, bet nesuplyštų. Jas pabarstom vištienos prieskoniais, bazilikais ir čiobreliais.
3. Ant vištienos krūtinėlės krašto dedam sviesto gabaliuką ir standžiai susukam. Gerai pakočiojus tarp rankų, forma turi pasidaryti panaši į cepelino. Tą patį padarom ir antruoju krūtinėlės gabaliuku. Paruoštus Kijevo kotletus kelioms valandoms padėjau į šaldytuvą. Tiesa, ne specialiai – tiesiog planavome valgyti kiek vėliau, o ruošiau iš anksto. Bet skaičiau, kad taip pabuvę jie ne tik prisigeria prieskonių, bet ir nesuyra kepdami.
4. Kai jau prisiruošiame kepti, kotletus iš pradžių apvoliojame miltuose, tada – kiaušinio plakinyje, tada – džiūvėsėliuose, tada – vėl plakinyje, o tada – vėl džiūvėsėliuose.
5. Kepiau įkaitintame aliejuje apie 15 minučių, kol gražiai apskrudo. Daug kas Kijevo kotletus kepa fritiūrinėje, bet aš tokio daikto neturiu. Tam puikiai tiko ir gili keptuvė su daug daug aliejaus. 🙂
Valgėme su bulvių koše ir gaiviomis salotomis. Labai džiaugėmės, kad pagaliau pabandžiau ir supratom, kad parduotuvių arba kavinių “kijevų“ turbūt niekada nebenorėsim!